MATERIJALI

Priručnik za provedbu UNICEF-ovog programa prevencije vršnjačkog nasilja u školama.

Kao dio programa prevencije vršnjačkog zlostavljanja pod nazivom "Za sigurno i poticajno okruženje u školama" UNICEF je za roditelje pripremio knjižicu o tome kako pomoći i podržati djecu koja trpe, koja su nasilna, ali i svu ostalu djecu u situacijama vršnjačkog nasilja.

Priručnik programa prevencije elektroničkog zlostavljanja, kao i popratne brošure za djecu i roditelje o tome kako spriječiti nasilje među djecom na internetu i putem mobitela.

Edukativni materijal ERF-a Putokaz za uspješno savladavanje izazova odrastanja obuhvaća kraće teorijske, stručne tekstove na temu nasilja, elektroničkog nasilja i nasilja u mladenačkim vezama, koji su, potom, povezani s prijedlozima niza preventivnih aktivnosti i pripadajućih radnih listova.

Radionice "Lutka od soli" u boravcima

Autor: Administrator , 1. 2. 2021.

Udruga za nezavisnu medijsku kulturu dulji niz godina u zagrebačkim osnovnim školama održava vrlo uspješne radionice "Lutka od soli", čije izvođenje financira Grad Zagreb kroz program prevencije vršnjačkog nasilja. Osnovno nastavno sredstvo za izvođenje radionica je istoimeni audio CD, objavljen od strane udruge, s izborom dječjih priča iz zbornika "Vrline" autorice Vesne Krmpotić, a u interpretaciji dramske glumice Ljubice Jović. CD je dobio pozitivno mišljenje Agencije za odgoj i obrazovanje kao i suglasnost Ministarstva znanosti i obrazovanja za njegovo korištenje u školama.

Priče na suptilan način tematiziraju različite etičke probleme i probleme međuljudske komunikacije, usmjerene su na razvoj empatije, razvoj kritičkog promišljanja skeptičkog stava prema glasinama itsl. Namijenjene su djeci od 6 do 15 godina (svaka pojedina priča za određeni uzrast), a uz CD također je objavljena i metodološka razrada svake pojedine priče.
Popis priča: http://www.lutkaodsoli.com/poslusajte.html

« Svibanj 2024 »