Dragi učenici i roditelji,

dobrodošli na stranicu predmetne nastave. Ovdje možete

• vidjeti što sve radimo tijekom nastavne godine,
  • pronaći najbitnije informacije i obavijesti,
  • istražiti korisne materijale za učenje i ponavljanje,
  • odigrati edukativne igre.

E Twinning project: Me, myself & I

Autor: Administrator , 5. 10. 2020.

Ove se školske godine naša Škola priključila međunarodnom eTwinning projektu pod nazivom "Me, Myself & I" ("Ja i sva moja lica"). Projekt je nastao s ciljem promoviranja važnosti i brige za mentalno zdravlje djece i mladih. Kroz projekt će se potaknuti učenike na prepoznavanje vlastitih emocionalnih stanja, kvalitetnu komunikaciju s bližnjima, suradnju i traženje podrške u vlastitoj zajednici. Učenici će učiti o mentalnom zdravlju kroz različite zanimljive aktivnosti i teme, primjenjujući svoje trenutno iskustvo. Također  će imati priliku surađivati s učenicima iz drugih škola, čuti primjere dobre prakse i prihvatljive obrasce ponašanja koji doprinose očuvanju mentalnog zdravlja.

Autori projekta su učitelj informatike Goran Podunavac iz OŠ Popovac i psihologinja Marija Jurić iz OŠ Drenje.

U našoj školi voditeljica projekta je Julija Vejić, učiteljica HJ, suvoditeljica projekta je Ravnateljica škole Mirjana Jermol. Suradnici na projektu su Helena Gašljević, pedagoginja škole te doc. dr. sc. Vera Musil, dr. med. specijalist školske medicine i prof. dr. sc. Danijela Štimac Grbić, dr. med. specijalist javnog zdravstva kao vanjski suradnici. U projektu će sudjelovati učenici sedmih razreda.

Projektne aktivnosti bit će objavljene na TwinSpace stranici projekta "Me, Myself & I". Dosad se za sudjelovanje u projektu prijavilo preko 100 učitelja iz osam europskih država (Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Finske, Italije, Rumunjske, Slovačke, Srbije i Turske). Radujemo se suradnji s ostalim školama!

U galeriji možete vidjeti naše prve korake. Najavljujemo i tjedan mentalnog zdravlja koji će prethoditi obilježavanju Dana mentalnog zdravlja 10. listopada. Više o aktivnostima uskoro.

Pripremila Julija Vejić, učiteljica savjetnik

« Svibanj 2024 »