Dragi učenici i roditelji,

dobrodošli na stranicu predmetne nastave. Ovdje možete

• vidjeti što sve radimo tijekom nastavne godine,
  • pronaći najbitnije informacije i obavijesti,
  • istražiti korisne materijale za učenje i ponavljanje,
  • odigrati edukativne igre.

Lucko - ekipno natjecanje osnovnih škola u matematici

Autor: Administrator , 4. 2. 2019.

U gimnaziji Lucijana Vranjanina u Zagrebu već se nekoliko godina održava ekipno natjecanje Lucko za učenike osnovnih škola.

U subotu, 26. siječnja 2019. godine osmero učenika naše škole u pratnji učiteljica matematike Kristine Branković sudjelovalo je na 10. ekipnom natjecanju osnovnih škola u matematici u Gimnaziji Lucijana Vranjanina u Zagrebu. Ekipu Zrinski1 činili su Irja Pavković (5. razred), Lucija Sorić (5. razred), David Gustav Klonkay (8. razred) i Roko Čerina (8. razred), a ekipu Zrinski 2 Luka Sarajlija (8. razred), Dorian Vasung (8. razred), Roko Režić (7. razred) i Petar Rogić (7. razred).
Bilo je prijavljeno 86 ekipa većinom iz osnovnih škola Grada Zagreba i Zagrebačke županije. Naše ekipe su se izvrsno snašle. Ekipa Zrinski1 osvojila je 20. mjesto, a ekipa Zrinski2 52. mjesto.
Prema propozicijama natjecanja ekipa se sastoji od četiri člana, od čega najviše dvoje učenika osmoga razreda. Natjecanje traje 90 minuta, u kojem vremenu ekipa zajednički rješava 45 zadataka. Zadaci su na zaokruživanje i podijeljeni su u tri skupine različite težine. Na svakoj skupini zadataka piše koliko bodova donosi. Na listiću za odgovore zaokružuje se samo jedan odgovor. Ako se zaokruži više odgovora ili nije jasno što je zaokruženo, odgovor je nevažeći kao da zadatak nije ni rješavan. Netočno zaokružen odgovor nosi negativne bodove.

Natjecanje je proteklo u ugodnoj atmosferi i druženju zaljubljenika u matematiku. Čestitke našim uspješnim ekipama!

« Svibanj 2024 »