Dragi učenici i roditelji,

dobrodošli na stranicu predmetne nastave. Ovdje možete

• vidjeti što sve radimo tijekom nastavne godine,
  • pronaći najbitnije informacije i obavijesti,
  • istražiti korisne materijale za učenje i ponavljanje,
  • odigrati edukativne igre.

MEĐUNARODNO NATJECANJE ”KLOKAN BEZ GRANICA 2019”.

Autor: Administrator , 15. 1. 2019.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 21. ožujka 2019. godine u 12 sati i 30 minuta održat će se po dvadeset i prvi put Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica".

„Klokan bez granica“ je nevladina udruga samofinancirana sredstvima roditelja učenika koji se žele natjecati. Kao i svih prethodnih godina, predviđeno je da roditelji učenika financiraju natjecanje s 15 kn po učeniku. Od tih sredstava, 60% izdvojit će se na poklone i nagrade učenicima, a 40% na materijalne troškove (članarinu u  međunarodnoj udruzi, prijevod zadataka, tiskarski i poštanski troškovi, ispravak zadataka).

Svaki učenik dolaskom na natjecanje dobiva mali poklon, a 10% najbolje plasiranih nagradu.

Prema međunarodnim dogovorima svi se učenici imaju pravo natjecati bez obzira na njihov uspjeh u redovnoj nastavi. Učenici osnovnih škola natječu se u pet skupina: Pčelice( 2. razred), Leptirići (3. razred), Ecolier (4. i 5. razred), Benjamin (6. i 7. razred) te Cadet (8. razred).

Rješenja zadataka bit će objavljena 22. travnja 2019. godine na http://www.matematika.hr/klokan/2019/.

Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 2. svibnja 2019. godine na mrežnim stranicama HMD-a, a ostali sudionici mogu svoj plasman saznati kod povjerenika škole nakon preuzimanja nagrada. Zbog Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (GDPR), rang liste će sadržavati samo podatke o oznaci natjecatelja (bez imena i prezimena), broju bodova te nazivu i mjestu škole. Oznaka natjecatelja će biti kod sa listića s rješenjima.

Molimo sve zainteresirane učenike da se jave svojim učiteljima/razrednicima ili profesorici matematike Kristini Branković.  Učenici mogu svoje prijave, suglasnost i svotu od 15 kn predati najkasnije do četvrtka 7. veljače 2019.

Povjerenik međunarodnog matematičkog natjecanja „Klokan bez granica“

Kristina Branković, prof.

« Svibanj 2024 »