Dragi učenici i roditelji,

dobrodošli na stranicu predmetne nastave. Ovdje možete

• vidjeti što sve radimo tijekom nastavne godine,
  • pronaći najbitnije informacije i obavijesti,
  • istražiti korisne materijale za učenje i ponavljanje,
  • odigrati edukativne igre.

Dani medijske pismenosti

Autor: Administrator , 25. 4. 2023.

Učenici 5. a na radionici u Galeriji Vladimira Nazora

Od 24. do 30. travnja 2023. te u tjednima prije i poslije, održavaju se 6. Dani medijske pismenosti pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ministarstva kulture i medija, a u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku.
Cilj projekta je osvijestiti javnost o važnosti medijske pismenosti i osigurati što većem broju građana, posebice djece i mladih, prilike za učenje o medijima te pružiti podršku odgojiteljima i nastavnicima razvojem edukacijskih materijala za medijsko obrazovanje.

Učenici 5. a  zajedno sa svojom razrednicom i pedagoginjom škole sudjelovali su 25. travnja na dvosatnoj radionici „SNALAŽENJE U ŠUMI (NE)TOČNIH PODATAKA“ i „STVARAMO FAKE NEWS“. Radionice su nastale u koordinaciji naše školske knjižničarke s Odjelom za djecu i mladež KGZ V. Nazora. Radionica je dio programa Dana medijske pismenosti.
Na radionicama su učenici 5. a uz vođeni heuristički razgovor te kratke vježbe osvještavali potrebu za provjerom podataka koje pronalaze na internetu, posebice na društvenim mrežama.
Kako lako informacija postane dezinformacija te koje razmjere može imati krivo prenesen podatak, učenici su otkrivali pomoću konkretnih situacijskih igara koje su vodile knjižničarke.
Nakon radionice dvije likovne umjetnice su učenicima  predstavile koncept izložbe koje su predstavile javnosti upravo u Galeriji te su vodile likovnu radionicu u kojoj su učenici izradili svoje plakate za izmišljene vijesti i događaje.

Julija Vejić, učiteljica izvrstan savjetnik

« Svibanj 2024 »