Dragi učenici i roditelji,

dobrodošli na stranicu predmetne nastave. Ovdje možete

• vidjeti što sve radimo tijekom nastavne godine,
  • pronaći najbitnije informacije i obavijesti,
  • istražiti korisne materijale za učenje i ponavljanje,
  • odigrati edukativne igre.

Videkonferencija "Nema zdravlja bez mentalnog zdravlja"

Autor: Administrator , 30. 3. 2023.

Danas su učenici petog a putem videokonferencije „otputovali“ u Baranju, istočni dio naše domovine. Zajedno s učenicima Područne škole Kneževo, izmijenili su svoja iskustva o mentalnom zdravlju kroz eTwinning projekt „Me, myself& I“. U Baranji su nas „dočekali“ nasmijani mentori Goran Podunavac i Željko Predojević te njihovi učenici petih i šestih razreda.

Učenici Područne škole Kneževo pozdravili su nas plesom i baranjskim napjevima  odjeveni u narodne nošnje. Nakon toga su video uratkom kratko predstavili  njihovu školu, a onda su učenici petih i šestih razreda predstavili njihove dosadašnje aktivnosti koje su proveli na Satima razrednika. Aktivnosti koje su predstavili bile su: „Moja abeceda dobrih osobina, Dobre osobine moga prijatelja s kojim dijelim klupu, Kako se osjećam na početku tjedna?,  Krug povjerenja – izbacimo negativnosti iz sebe i Pohvali prijatelje iz razreda“. Svaku aktivnost predstavio je drugi učenik.

Naši učenici su s velikim zanimanjem pratili što su njihovi vršnjaci radili.

U drugom dijelu videokonferencije učenici 5. a predstavili su našu obnovljenu školu, upoznali nove prijatelje s kratkim povijesnim razvojem naše škole, a potom prikazali dio naših aktivnosti koje radimo kroz projekt povezujući sate Hrvatskoga jezika i Sata razrednika. Prikazali smo kratki pregled Tjedna mentalnog zdravlja s naglaskom na edukativne video uratke koje su djeca samostalno snimala o mentalnom zdravlju, potom obilježavanje Međunarodnog dana tolerancije, osvrt na radionice o  Vezi puberteta i mentalnog zdravlje, te Utjecaja medija na mentalno zdravlje djece u pubertetu. Važno je naglasiti da su učenici za sve aktivnosti uvijek imali istraživačke zadatke koje su trebali vrlo ozbiljno obaviti kako bi uspješno sudjelovali u planiranim aktivnostima. Partneri u projektu pohvalili su naše video uratke.

Nakon predstavljanja aktivnosti, slijedio je razgovor između učenika dviju škola. Nakon početne treme, svi su se vrlo brzo otvorili i vrlo ozbiljno razgovarali o projektnim aktivnostima. I jedni i drugi učenici postavljali su vrlo konkretna i osobna pitanja jedni drugima: o navikama, emocijama, što vole što ne vole, koliko vremena provode ispred ekrana, kako se druže, kako provode vrijeme s prijateljima… Uočili su prednosti i nedostatke življenja u selu i u gradu.

Vrijeme je jako brzo proletjelo i ovaj neobični sat brzo je došao svome kraju. Učenici su poželjeli da se ovakav susret ponovi, a upućene su pozivnice i jednoj i drugoj školi za susret uživo kako bi jedni drugima pokazali gdje žive.

Veselimo se novoj suradnji i susretima!

Julia Vejić, učiteljica izvrstan savjetnik

« Svibanj 2024 »