Autor: Administrator , 9. 2. 2021.

Poštovani roditelji budućih prvašića!

Uskoro počinju postupci utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u 1. razred osnovne škole. Provodit će se od 31. ožujka do 15. lipnja.

Učenici koji su prošle školske godine dobili Rješenje o odgodi upisa u 1. razred osnovne škole trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja u vremenu od 1. veljače do 15. travnja.

Edukacijska rehabilitatorica naše škole kontaktirat će roditelje djece koja su dobila Rješenje o odgodi radi dogovora oko termina procjene.

Sve informacije vezane uz utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta objavljene su mrežnoj stranici škole na dnu kategorije Upisi u 1. razred kao i u nastavku ove vijesti. U sklopu objave opisani su koraci prijava za termine testiranja kao i lokacija s obzirom da je naša matična škola trenutno raseljena u 5 drugih škola u blizini.

PREGLED ZA UPIS U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE PETRA ZRINSKOG
 ZA ŠKOLSKU GODINU 2021./2022.

U prvi razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2021. imaju navršenih 6 godina života. Ako roditelj želi prijevremeni upis, odnosno ako su djeca rođena poslije 1. travnja, za to je potrebno Rješenje Gradskog ureda za obrazovanje.

Prije samog upisa obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djece koje će provesti Stručno povjerenstvo koje čine sljedeći članovi: liječnik školske medicine, edukacijski rehabilitator, učiteljica razredne nastave, učiteljica hrvatskoga jezika i pedagoginja.

Upisna procedura za učenike našeg upisnog područja

1. Liječnički pregled u zdravstvenoj ustanovi

(školska liječnica dr. Tirić Čihoratić, Prilaz baruna Filipovića 11, telefon 01 3707 029)

Roditeljima je omogućeno da odaberu termin realizacije Sistematskog pregleda prije upisa u prvi razred kod školske liječnice dr. Tirić-Čihoratić koristeći web stranicu  www.terminko.com

Ljiljana Tirić Čihoratić, dr. med.

Tihana Vidak, bacc.med. techn.

Radno vrijeme:

parni datumi – poslijepodne

neparni datumi – prijepodne

Adresa:

Dom zdravlja Zagreb - Zapad

Prilaz baruna Filipovića 11

Kontakt:

01/3707 - 029

2. Utvrđivanje psihofizičkog stanja – procjena članova Stručnog povjerenstva u školi

Odabir termina procjene bit će omogućeni od  15. 03. 2021. putem web stranice www.terminko.com.

Testiranja će se provoditi u OŠ kralja Tomislava, Nova cesta 92.

Mole se roditelji djece koja su bila uključena u bilo koji oblik tretmana da na termin procjene donesu preslike postojeće dokumentacije.

3. Mišljenje Stručnog povjerenstva škole

Stručno povjerenstvo škole za upis u prvi razred osnovne škole donosi mišljenje s prijedlogom na temelju: neposrednog pregleda djeteta, razgovora s roditeljem, pojedinačnih mišljenja članova Povjerenstva, dostavljene dokumentacije iz predškolske ustanove (ako ju je dijete pohađalo) ili programa predškole te dokumentacije drugih ustanova u kojima je dijete bilo obuhvaćeno procjenom, zdravstvenim, rehabilitacijskim ili drugim postupkom u predškolskoj dobi i/ili nalaza i mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Odgoda upisa i prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole

Iznimno od rokova propisanih drugim provedbenim propisima, djeca s već utvrđenim teškoćama u razvoju trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja zbog upisa u prvi razred osnovne škole u vremenu od 1. veljače do 15. travnja kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora (Pravilnik NN 24/2015).

Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Uredu za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika (Obrazac 6.). Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj osim zahtjeva dostavlja i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta. Za dijete koje ispunjava uvjete iz stavka 1. ovoga članka Ured će prihvatiti zahtjev roditelja te uvrstiti dijete na popis djece za osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnome području. Za dijete iz stavka 2. ovoga Pravilnika obvezno se provodi psihološko testiranje u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnome području. Iznimno od stavka 3. ovoga članka, u slučaju da u Stručnom povjerenstvu škole nema stručnog suradnika psihologa, psihološko testiranje provodi stručni suradnik psiholog imenovan u Stručno povjerenstvo Ureda. O vremenu i mjestu psihološkog testiranja Ured će pisanim putem obavijestiti roditelja (Pravilnik NN 67/2014).

4. Službeni upis u prvi razred osnovne škole

Raspored službenih upisa u lipnju bit će dostupan na internetskoj stranici škole.

Upisu učenika trebaju nazočiti oba roditelja.

DOKUMENTI KOJE JE POTREBNO DONIJETI ZA UPIS DJETETA U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE:

1. Za prijevremeni upis – Uvjerenje koje izdaje Gradski ured za obrazovanje, temeljem zahtjeva roditelja.

2. Preslike medicinske, edukacijsko-rehabilitacijske, logopedske i druge dokumentacije (djeca s razvojnim teškoćama).

3. Rodni list.

UPISNO PODRUČJE ZA OŠ PETRA ZRINSKOG NALAZI SE U PRIVITKU.

AKO UČENIK NE ŽIVI NA UPISNOM PODRUČJU NAŠE ŠKOLE, POTREBNA JE SLJEDEĆA DOKUMENTACIJA:

1. Zahtjev za upis u drugu osnovnu školu izvan upisnog područja.

2. Mišljenje Stručnog povjerenstva škole o utvrđenom psihofizičkom stanju djeteta prije upisa škole upisnoga području kojem dijete pripada.

Temeljem Mišljenja Stručnog povjerenstva škole kojoj dijete pripada prema upisnom području (Obrazac 3. i Obrazac 5.)  ravnateljica Mirjana Jermol, dipl. učiteljica, donosi Odluku o upisu u OŠ Petra Zrinskog.