DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA 18. 11. 2019.

Autor: Administrator , 18. 11. 2019.

Kao i svake godine i ove smo godine u OŠ Petra Zrinskog 18. studenoga obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Predmetni su učitelji tijekom jednoga ili više školskih sati upoznali učenike s temom žrtve grada Vukovara u Domovinskom ratu, a interijer škole Likovna grupa ukrasila je prigodnim radovima koje možete pogledati na fotografijama.

Obilježavanjem ovoga dana želimo naglasiti koliko je i u najtežim trenutcima važno oko sebe širiti dobrotu i ljubav te vam donosimo tekst Vukovarca Siniše Glavaševića, novinara koji je bio jedna od žrtava Ovčare, ali koji je prije smrti u svojim izvješćima prije svega širio upravo ove vrijednosti…

PRIČA O NEPRIJATELJIMA

Život je pun zagonetki, ali najzagonetnije je to kako od prijatelja nastaje neprijatelj. Jeste li ikad pomišljali zašto je lakše steći neprijatelja negoli prijatelja. Cijeli sam život želio biti okružen dobrim, vrijednim ljudima, koje svi poštuju i vole. Sreća je bila na mojoj strani, barem do sada. Ostao sam u ruševinama Vukovara, ali s ljudima uzdignuta čela. Mnoge od njih nisam ni poznavao. Mnogi od njih još jučer nisu bili ni svjesni svoje snage. Vjerujte, najljepše što vam se sada u Vukovaru može dogoditi jest da uđete u prostoriju punu ljudi i sa svima se pozdravite.

Često i ne znate, ali događa se da vaši pozdravi, vaše iskrene i dobre želje, ostanu u sjeni nečije mržnje. Jedino što možete jest upitati se jeste li baš vi to zaslužili. To, doduše, neće smanjiti nastalo neprijateljstvo, ali će vam umanjiti tugu, a može se čak dogoditi da se mržnja zanese u svojoj jarosti, pa da samu sebe pretvori u prah, u ništa. A može se dogoditi da mrak zadavi svaku ružnu misao.

Ali to se može dogoditi tek ako je u svijetu ostalo makar malo ljubavi.

Zato, ako je u vama ima, ne štedite je. Podijelite, dajte djelić svoje ljubavi prvome do sebe i bit će manje neprijatelja. Za početak dovoljno je i to.

Hvala svima koji su omogućili da se ovaj dan obilježi dostojanstveno!

Ravnateljica Mirjana Jermol i djelatnici OŠ Petra Zrinskog