Donacija za Školu u bolnici

Autor: Administrator , 20. 12. 2018.

Učenici naše male „Škole u pidžami“ od ove školske godine imaju priliku pristupiti nastavi na drugačiji način. Vrijednim učiteljima u pomoć su uskočili Nenad Bakić, poduzetnik i osnivač Croatian Makers inicijative, i Norman Müller, direktor marketinga Huawei Hrvatska. Donirani micro:bitovi i Huawei tableti su od iznimne koristi našim učenicima u „Školi u bolnici“, osobito onima koji zbog teškog zdravstvenog stanja ne smiju ustajati iz kreveta.

Prvašići su ugodno iznenađeni što početno čitanje i pisanje uče uz tablete, a ne u pisankama. Nisu mogli ni zamisliti da će sudjelovati u nastavnom procesu, a uz ovakvo nastavno pomagalo vesele se svakom susretu s bolničkim učiteljima.

Učenike osmih razreda posebno je razveselilo istraživanje Pitagore, njegovih trojki te vježbalica koju smo odradili pomoću GeoGebre. Kako je sve u Božićnom duhu, tako smo i mi pokušali primijeniti Pitagroin poučak na računanje duljine Božićnih lampica.

Raduju nas sljedeće aktivnosti koje ćemo sada lakše odrađivati uz donirane nam tablete. Od srca se još jendom zahvaljujemo našim donatorima što su našim učenicima, u ovako teškim im danima, uljepšali barem malo vrijeme provedeno u bolnici.