Vijesti

IZLOŽBA MALIH POVJESNIČARA "OSOBA JE ZABORAVLJENA ONDA KADA JE ZABORAVLJENO NJEZINO IME"

Autor: Administrator , 30. 1. 2024.

Mali povjesničari su u predvorju škole postavili izložbu Osoba je zaboravljena onda kada je zaboravljeno njezino ime povodom Dana sjećanja na žrtve holokausta kao dio projekta Kameni spoticanja – školski projekt u našem kvartu. Mali povjesničari su mapirali svoju Šetnju sjećanja te na temelju nje postavili izložbu posvećenu osobama koje su dobile Kamen spoticanja u njihovoj Šetnji sjećanja. Povodom otvorenje izložbe sa školskom kuhinjom isplaniran je i košer dan, a na dan otvaranja izložbe posjetile su nas suradnice Maja Čižić i Sandra Prlenda iz Centra za promicanje tolerancije i očuvanja sjećanja na holokaust.

Profesorica Zrinka Dičak prezentirala je školski projekt na predavanju o Mogućnostima rada s kamenima spoticanja u nastavi u organizaciji Centra za promicanje tolerancije i očuvanja sjećanja na holokaust i na 21. Državnom stručnom skupu - Poučavanje i učenje o holokaustu u organizaciji AZOO-a, a u petak 26. siječnja HRT je snimio prilog o našem projektu te ga je emitirao u subotu 27. siječnja povodom Dana sjećanja na žrtve holokausta.

Mali povjesničari nastavljaju dalje s istraživanjem te se nadaju da će biti zalužni za postavljanje novog kamena spoticanja u kvartu.