PREGLED ZA UPIS U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE PETRA ZRINSKOG ZA ŠKOLSKU GODINU 2024./2025.

U prvi razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2024. imaju navršenih 6 godina života. Ako roditelj želi prijevremeni upis, odnosno ako su djeca rođena poslije 1. travnja, za to je potrebno Rješenje Gradskog ureda za obrazovanje.

Prije samog upisa obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djece koje će provesti Stručno povjerenstvo koje čine sljedeći članovi: liječnica školske medicine, pedagoginja, psihologinja, edukacijska rehabilitatorica, učiteljica razredne nastave i učiteljica hrvatskoga jezika.

Upisna procedura za učenike našeg upisnog područja

UTVRĐIVANJE PSIHOFIZIČKOG STANJA ZA DJECU (ŠKOLSKE OBVEZNIKE) S VEĆ UTVRĐENIM TEŠKOĆAMA

Molimo roditelje djece s već utvrđenim teškoćama da se obrate članicama Stručne službe vrtića te da se informiraju pripadaju li njihova djeca u skupinu djece s već utvrđenim teškoćama, tj. treba li prema stručnom mišljenju Stručne službe vrtića utvrditi psihofizičko stanje ranije radi pravovremenog razmatranja potrebnih oblika profesionalne i programske podrške (pomoćnik u nastavi i primjereni programi).

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta kod školske liječnice

Školska liječnica dr. Tirić-Čihoratić omogućit će za djecu školske obveznike s već utvrđenim teškoćama termin obveznog liječničkog pregleda tijekom ožujka 2024.

Mole se roditelji da se jave školskoj liječnici.

Adresa i kontakt liječnice:

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta u školi

Predviđeni termini procjene za djecu s već utvrđenim teškoćama (djeca koja imaju dokumentaciju te prema savjetu Stručne službe vrtića da dijete treba procijeniti ranije radi određivanja programske i profesionalne podrške) su: 5. 3. 2024., 12. 3. 2024. i 19. 3. 2024.

Mole se roditelji da odaberu termine aplikacijom Terminko. Odabir termina procjene bit će omogućeni od 1. ožujka 2024. putem web stranice www.terminko.com

Mole se roditelji djece koja su bila uključena u bilo koji oblik tretmana da na termin procjene donesu preslike postojeće dokumentacije.

UTVRĐIVANJE PSIHOFIZIČKOG STANJA ŠKOLSKIH OBVEZNIKA (DJECA BEZ PRETHODNO UTVRĐENIH TEŠKOĆA)

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta kod školske liječnice

Ljiljana Tirić Čihoratić, dr. med.; Dom zdravlja Zagreb – Zapad, Prilaz baruna Filipovića 11, 01/3707-029 (parni datumi poslijepodne, neparni datumi ujutro).

Roditeljima će biti omogućeno da odaberu termin realizacije Sistematskog pregleda prije upisa u prvi razred kod školske liječnice dr. Tirić Čihoratić koristeći web stranicu www.terminko.com

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta u školi

Odabir termina procjene bit će omogućeni putem web stranice www.terminko.com od 25. ožujka 2024.

MIŠLJENJE STRUČNOG POVJERENSTVA ŠKOLE

Stručno povjerenstvo škole za upis u prvi razred osnovne škole donosi mišljenje s prijedlogom na temelju: neposrednog pregleda djeteta, razgovora s roditeljem, pojedinačnih mišljenja članova Povjerenstva, dostavljene dokumentacije iz predškolske ustanove (ako ju je dijete pohađalo) ili programa predškole te dokumentacije drugih ustanova u kojima je dijete bilo obuhvaćeno procjenom, zdravstvenim, rehabilitacijskim ili drugim postupkom u predškolskoj dobi i/ili nalaza i mišljenja jedinstvenog tijela vještačenja.

PRIJEVREMENI UPIS U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik, roditelj može najkasnije do 31. ožujka tekuće godine podnijeti zahtjev Uredu za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika (Obrazac 6.). Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj osim zahtjeva dostavlja i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta. Za dijete koje ispunjava uvjete iz stavka 1. ovoga članka Ured će prihvatiti zahtjev roditelja te uvrstiti dijete na popis djece za osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnome području. Za dijete iz stavka 2. ovoga Pravilnika obvezno se provodi psihološko testiranje u osnovnoj školi kojoj dijete pripada prema upisnome području.

DJECA IZVAN UPISNOG PODRUČJA

Ako roditelji djece koja ne žive na upisnom području OŠ Petra Zrinskog žele upisati svoje dijete u OŠ Petra Zrinskog, potrebno je na službeni mail škole ospz@os-pzrinskog-zg.skole.hr poslati popunjen Zahtjev za upis u osnovnu školu izvan upisnog područja.

OBAVIJEST O PRIVREMENOM PRESELJENJU ORDINACIJE ŠKOLSKE MEDICINE

Autor: Administrator , 11. 4. 2024. 13:15

Zbog provedbe cjelovite protupotresne obnove Doma zdravlja Zagreb Zapad na adresi Prilaz baruna Filipovića 11, i ordinacija školske medicine je preseljena na adresu Grgura Ninskog 3, Dom zdravlja Željezničar.

BROJEVI TELEFONA OSTAJU ISTI!

« Listopad 2018 »