Kamp Krenimo zajedno

Autor: Administrator , 20. 3. 2018.

Kampovi su odavno postali sastavni dio života djece i mladih. Predstavljaju svojevrsni sociološki i kulturni fenomen. Programom KAMP – Krenimo zajedno želimo potaknuti djecu i mlade na razvoj osobnih, socijalnih i razvojnih kompetencija.

Program će se održati u dva modula obradom različitih tema koje mogu zadovoljiti potrebe djece, mladih i njihovih roditelja.

Više informacija možete pročitati u nastavku, a o prijavama klikom na plakat u tekstu.

Program KAMP – Krenimo zajedno  osmišljen je na temelju teorijskih i praktičnih iskustava odnosno pokazatelja koji naglašavaju potrebu organiziranja osmišljenog, odgojnog, edukativnog i kreativnog provođenja slobodnog vremena.

Sadržaj svakog modula povezan je s poticanjem usvajanja životnih vještina i kompetencija mladih, usvajanja zdravih stilova života i promocije holističkog pristupa čuvanja zdravlja i prevencije bolesti. Program je koncipiran kao spoj edukacije, učenja, svrsishodnog korištenja slobodnog vremena, sporta, rekreacije i kvalitetne komunikacije što će pridonijeti poticanju osobni razvoj, aktivan i odgovoran odnos prema sebi, drugima i okruženju te promicanje životnih vrijednosti i učenje.

Opći cilj programa KAMP – Krenimo zajedno je provesti edukativne, stručno-pedagoške, sportske i preventivne aktivnosti te savjetodavni rad s djecom i mladima u osmišljenim modulima, organiziranom korištenju slobodnog vremena tijekom proljetnih praznika.

Temeljne odrednice programa KAMP – Krenimo zajedno su:

• teorijska pedagoška, psihološka, sociološka i zdravstvena utemeljenost uz razvoj i povećanje kompetencija djece i mladih
  • praktična potreba usvajanja životnih vještina djece i mladih te posredno i članova njihove obitelji
  • usmjerenost promociji kvalitetne komunikacije među djecom, mladima i odraslima
  • promocija nenasilne komunikacije, tolerancije, zaštite okoliša i odgovornosti prema sebi i drugima
  • holistička usmjerenost zaštiti i promociji zdravlja i stvaranju zdravih životnih navika
  • programsko djelovanje na poticanju uspostave pozitivne klime tijekom provedbe programa u svim etapama.

« Ožujak 2024 »